Elektrické podlahové topení
Přímotopné: jedná se podlahové topení, které je umístěno přímo pod finální krytinou, jako je dlažba, či plovoucí podlaha. Pro tuto aplikaci se používají topné rohože ECOFLOOR LDTS nebo topné fólie ECOFILM.
Poloakumulační: pro toto topení jsou určeny topné kabely KYCY a KYCYR, které se ukládají na tepelnou izolaci a poté se zalijí 4 až 8 cm vrstvou betonu či anhydritu. Tato vrstva za cca 1 - 3 hodiny topení naakumuluje teplo a pak jej stejnou dobu vydává.
Akumulační: jedná se o stejný princip jako u poloakumulačního topení, jen topný kabel je uložen ve 10 – 15 cm vrstvě betonu a teplo se v podlaze přes noc akumuluje a přes den se vydává. Výhodnost akumulačního topení je závislá na aktuálních cenových tarifech pro elektrické akumulační vytápění. V současné době není tento tarif zvlášť preferován, proto při volbě většinou převládnou negativní vlastnosti, jako je složitá regulace a malá dynamika, a akumulační vytápění je zavrhnuto.
Proč elektrické kabelové podlahové topení?
Elektrické podlahové topení je velice efektivní systém nízkoteplotního vytápění při kterém nedochází ke zbytečnému víření prachu.
Jedná se o velkoplošné nízkoteplotní vytápění, které zajišťuje rovnoměrný teplotní komfort v celé místnosti, snížení cirkulace vzduchu a tak i omezení prašnosti. Systém je naprosto spolehlivý, úsporný, snadno regulovatelný v každé místnosti zvlášť, bezúdržbový a cenově dostupný.
Při použití tohoto systému vás navíc v místnostech neomezují žádné radiátory, potrubí a jiná topná tělesa, která zbytečně zabírají místo a zabraňují tak libovolnému rozmístění nábytku.
Potřebný výkon
Pro stanovení výkonu se vychází z mnoha podmínek, které ovlivňují šíření, přenos a prostup tepla materiálem použitým při výstavbě domu
Správné stanovení potřebného výkonu musí vycházet z výpočtu, např. dle normy ČSN EN 12831 (Tepelné soustavy v budovách – Výpočet tepelného výkonu). Hlavní roli zde hraje celkový koncept a konstrukce budovy, a to především materiály a technologie použité při výstavbě. Všeobecně lze však říci, že v budově, vyhovující současným energetickým požadavkům, tedy budovy s energetickým štítkem „B“ (51 – 97 kWh/(m2.rok)), se pohybuje hodnota potřebného výkonu otápěné podlahy okolo 70 W/m2 v běžně obývaných místnostech jako jsou pokoje, kuchyně atd. Tato hodnota odpovídá maximální povrchové teplotě podlahy 27 °C a výpočtové teplotě v místnosti 20 °C při minimální venkovní teplotě -15 °C.
V koupelnách, bazénech a saunách se výkon vytápěné podlahy pohybuje okolo 85 W/m2 pro maximální teplotu podlahy 29 °C a teplotu místnosti 24 °C. Z důvodu vyšší dynamiky systému je možné při instalaci podlahových čidel teploty výkony zvýšit na hodnoty až 100 W/m2 pro obytné místnosti a 160 W/m2 pro místnosti koupelnového typu. Tímto navýšením získáme výkonovou rezervu pro období s nižšími venkovními teplotami a případnou potřebu zvýšení teploty v místnosti. Navíc se tím zrychlí náběh teploty podlahy při náhlých změnách počasí nebo požadavku na vyšší teplotu místnosti.
Způsoby instalace
Pro informace ohledně způsobů instalace elektrického podlahového topení prosím kontaktuje naše obchodní zástupce nebo si stáhněte aplikační list níže.