Hotel Fabrika, Humpolec - MaR, technologie vytápění, chlazení a VZT

Hotel Fabrika, Humpolec - MaR, technologie vytápění, chlazení a VZT

Konferenční hotel Fabrika byl dokončen v roce 2011. Najdete jej v centru města Humpolce, v samém srdci malebné Vysočiny.

Pro hosty je zde připraveno 19 architektonicky zajímavě řešených pokojů.
Hotel také disponuje variabilním uspořádáním pěti konferenčních sálů s kapacitou až 130 hostů.
Hotelová restaurace klade absolutní důraz především na kvalitu a suroviny hlavně domácího původu. V příjemné a designově výjimečné restauraci Vás čeká unikátní gastronomický zážitek.
V neposlední řadě je zde jedinečné wellness centrum s neopakovatelnou atmosférou, kde můžete odložit stud i starosti všedních dnů, zavřít oči a nerušeně relaxovat.

Firma REVOS v tomto hotelu převzala záštitu nad většinou technologického zařízení. O vytápění hotelu se stará dvojice tepelných čerpadel Danfoss, která čerpají teplo ze země díky 5 vrtům o hloubce 150 m. V létě se naopak do hlubin země ukládá teplo odčerpané z interiéru hotelu. V mnoha částech hotelu se o příjemné klima stará výkonná vzduchotechnika řídící nejen teplotu ale i kvalitu vzduchu. K udržování tepelného komfortu v hotelových pokojích je zvolena netypická kombinace podlahového topení a stropního chlazení bez použití rušivých ventilátorů.

V objektu firmy MHA sousedícím s hotelem byla instalována plynová kogenerační jednotka TEDOM. Jejím primárním úkolem je zásobování hotelu elektřinou v havarijních případech. Kogenerační jednotka však i v normálním provozu zásobuje elektřinou budovu MHA a vyrobené teplo je využíváno k vytápění jak MHA tak i hotelu.
V létě se teplo z kogenerační jednotky použivá k chlazení hotelu prostřednictvím absorpční chladící jednotky. Aby využití zbytkových energií bylo dokonalé, je i teplo z odpadních vod hotelu využíváno k teplotní regeneraci vrtů a předehřevu TUV.

Je jasné, že tak složitý technologický systém by nefungoval správně bez odpovídajícího řízení. Řídící system B&R zde ovládá tepelná čerpadla, kogenerační jednotku, VZT jednotky, absorpční jednotku, vychlazování odpadních vod a samozřejmě příjemné klima ve všech prostorech hotelu.

K tomu slouží 2 inteligentní dotykové panely PP420 a několik sestav V/V modulů X20 rozmístěných po celém hotelu a provozovně MHA. PowerPanely jsou jako obvykle připojeny k počítačové síti a umožňují tak ovládání nejen z počítačů v hotelu, ale prostřednictvím internetu prakticky odkudkoliv. Systém řízení technologií je také spojen s hotelovým rezervačním systémem a toto spojení umožňuje sofistikované plánování využití hotelových prostorů.

Nechme však mluvit čísla:
Výkon tepelných čerpadel: 35 kW + 42 kW
Elektrický a tepelný výkon kogenerační jednotky: 30 kW a 62 kW
Počet VZT jednotek: 5
Chladící výkon absorpční jednotky: 42 kW
Výkon pomocných plynových kotlů pro VZT: 35 kW + 42 kW
Počet a hloubka vrtů TČ: 5x 150 m
Hloubka vrtu užitkové vody: 80 m
Počet vstupních a výstupních bodů MaR: 430

Popřejme hotelu úspěšný start do života.

Oficiální stránky hotelu www.fabrikahotel.cz.


zpět na: Měření a regulace - reference


Aktuality

Fabrika hotel se stal STAVBOU ROKU 2012!

Vyvrcholilo úsilí vedení hotelu, společnosti MHA, architektonické firmy OK PLAN ARCHITECTS, stavební firmy Podzimek a synové i dalších subdodavatelů a fabrika hotel v Humpolci právem obdržel titul STAVBA ROKU 2012.  více

Inovační vouchery - výzva I

CZ.01.1.02/0.0/0.0/16_045/0007424, Stanovení teplotních poměrů systému vytápění výsypky, spolufinancováno Evropskou unií.

CZ_VE_B_C Cílem projektu je zajistit maximálně efektivní přenos tepla od elektrického plošného topného prvku k otěrovým plochám výsypky určené k dopravě těženého sypkého materiálu.

OP PIK – Marketing

Projekty spolufinancované z EU 

Název projektu:

Podpora exportu společnosti REVOS s.r.o.

Reg. číslo:

CZ.01.2.111/0.0/0.0/18_244/0018406

Program:

OP PIK, MARKETING – Výzva IV

Náplň:

Předmětem projektu je podpora exportních aktivit společnosti REVOS, s.r.o. prostřednictvím účasti na 3 zahraničních veletrzích zaměřených na energetiku. Od účasti na veletržních akcích společnost očekává zejména zisk nových zákazníků, nárůst tržeb, upevnění postavení žadatele na předmětných zahraničních trzích a zvýšení konkurenceschopnosti společnosti.

Termín realizace:

05/2019 – 12/2022

 CZ_RO_B_C